Cikk keresés:

Pécs adott otthont az év első felnőtt versenyének

2020. 01. 18., írta: Tollár Dániel, fotót készítette: Internet, cikket feltöltötte: Tollár Dániel

Január 18-án, Pécsett rendezték meg a 2020-as év első hazai válogató versenyét. Az évadnyitó viadalon a felnőtt korosztály mindhárom szakágban kipróbálhatta magát. A megmérettetés több kategóriában is válogató volt a februári, római Európa-bajnokságra.

A három szakágban összesen 109 birkózó próbált szerencsét az év első válogató versenyén, melyen szinte mindegyik kategóriában körmérkőzés, vagy úgynevezett „nordic” lebonyolítási rendszerben dőltek el helyezések sorsai.

A római UWW-rangsorverseny miatt több kiváló birkózó nem vett részt a pécsi versenyen, azonban volt így is versenyző a hazai válogatón, aki korábban már szerzett érmet felnőtt világversenyről.

Az Eb-bronzérmes Nagy Mihály például a szabadfogású 86, a világ- és Európa-bajnoki bronzérmes Szabó László pedig a kötöttfogású 82 kilogrammosok között nyert magabiztosan, míg az utánpótlás világversenyeken jeleskedők is megcsillogtatták tudásukat.

A nap egyik legizgalmasabb súlycsoportja a kötöttfogású 97 kiló volt, ahol a 87 kilóból váltó Eb-bronzérmes, U23-as világ- és Európa-bajnok Szilvássy Erik és a junior Európa-bajnok Szőke Alex hatalmas csatákat vívtak. Csatákat, hiszen a „nordic” miatt kétszer is megküzdöttek egymással, egyszer a csoportban, egyszer pedig a döntőben.

Előbb Szilvássy 4-1-re, utóbb Szőke 2-1-re diadalmaskodott, így ezúttal az ifjú erzsébeti birkózó nyakába akasztották az aranyérmet.

76 kg: Nagy Bernadett (Újpesti TE)
A női válogató teljes eredménylistáját ITT lehet megtekinteni!

A szabadfogású férfi válogató győztesei:
57 kg: Farkas Rajmund (Kecskeméti TE)

61 kg: Halidov Gamzatgadzsi (ESMTK)
65 kg: Vilhelm Zoltán (Újpesti TE)
70 kg: Asarin Roman (ESMTK)
74 kg: Dobler Benjámin (Vasas SC)
79 kg: Lukács Botond (Budapesti Honvéd SE)
86 kg: Nagy Mihály (Sziget SC)
92 kg: Tóth Bendegúz (ESMTK)
97 kg: Juhász Balázs (Kecskeméti TE)
125 kg: Nagy Mihály (Sziget SC)
A szabadfogású férfi válogató teljes eredménylistáját ITT lehet megtekinteni!

A kötöttfogású férfi válogató győztesei:
55 kg: Gazdag Krisztián (Pécsi EAC)

60 kg: Kecskeméti Krisztián (Ceglédi VSE)
63 kg: Kovács Bence (Budapesti Honvéd SE)
130 kg: Varga Ádám (Újpesti TE)
A kötöttfogású férfi válogató teljes eredménylistáját ITT lehet megtekinteni!

A versenyen közreműködő bírók: Tóth János (elnök), Pál Szabolcs, Palásti Tibor, Szabó Bence, Asztalos Bálint, Makula Tamás, Lukács Imre, Várvédy Zsolt, Gogolák Ibolya (versenyiroda), Fék Szabolcs (versenyiroda).