Cikk keresés:

Öt magyar érem a grúziai veterán kötöttfogású világbajnokságon

2019. 10. 11., írta: Tollár Dániel, fotót készítette: Internet, cikket feltöltötte: Tollár Dániel

Öt kategóriában összesen tizenkilenc magyar versenyző próbált szerencsét a grúziai Tbilisziben zajló veterán kötöttfogású birkózó-világbajnokságon. A magyar küldöttség kiváló eredményeket ért el a szakág küzdelmei során, azonban az aranyérem még várat magára.

A, B és D-kategóriában hárman-hárman, míg C és E-kategóriában egyaránt öten álltak rajthoz a magyar csapatból a 2019. évi veterán kötöttfogású világbajnokságon. Az igencsak népes gárdát ezúttal is a jól megszokott páros, Katona Géza és Toma Mihály vezeti, azonban az elmúlt évhez hasonlóan a Budapesti Honvéd részéről Orbán Győző, Balogh Vilmos és Dr. Sarnyai Ákos is nagy mértékben segíti a stáb munkáját.

A szép létszámú összetartó magyar küldöttségből többen is dobogós helyezésekért küzdhettek a grúz fővárosban. A legfiatalabbaknál Kemény Norbert birkózhatott bronzmeccset, végül ötödik lett, az eggyel idősebbeknél azonban Papp Gyula már (bronz)éremnek örülhetett.

A C-ben újabb ötödik helyezést jegyeztek a magyarok mellett Nedbalek Ferenc révén, míg a D-ben Kléber István ötödik helyezése mellett Sipeki Károly és Dezsereczky István szépen csillogó ezüstöt érdemelt ki.

A legidősebbek sem hoztak szégyent hazánkra, Buchholcz Gyula a csapat harmadik ezüstérmét zsebelte be, Szeitl Károly pedig bronzéremig jutott súlycsoportjában. Ugyancsak az E-kategóriában Földesi István negyedik, Lakatos Győző és Nagy István pedig egyaránt ötödik lett.