Következő Esemény
Diák I. szabadfogású országos bajnokság
Soltvadkert, Kossuth Lajos utca 1-3. - 2018-04-21 10:30

Felnőtt Európa-bajnokság
Már csak 9 nap!  
  

Kötöttfogásban és női birkózásban csapott össze a serdülő korosztály

 Fotó: MG  Írta: Tollár Dániel  Feltöltötte: Tollár Dániel 
 2018-04-15
 nyomtatás  ajánlás
Szombaton kötöttfogásban nemzetközi viadalt, majd vasárnap női birkózásban minősítési versenyt rendeztek Esztergomban a serdülő korosztálynak. A fiúknál 181, a hölgyeknél 54 birkózó állt rajthoz.

Dupla versenyt rendezett városi sportcsarnokában az Esztergomi BSE. A Kék Duna Kupa ezúttal is nemzetközi versenynek számított, hiszen szombaton, kötöttfogásban a teljes magyar mezőny mellett román, ukrán, horvát, moldovai és szlovák klubcsapatok is képviseltették magukat.

A határontúliak a tizenegyből végül csak két aranyat tudtak elvinni, a maradék kilencből kettőt-kettőt nyert a Kaposvár, a Diósgyőr, valamint a házigazda Esztergom is.

Vasárnap a hölgyeknél már jóval szerényebb mezőny gyűlt össze, a résztvevők körmérkőzések során döntötték el az érmek sorsát. Az aranyérmeket tekintve egyedül a Csepeli BC lányai tudtak duplázni, ám a csapatpontversenyben az ESMTK végzett az élen.

A női minősítési verseny győztesei:
33 kg: Fáth Laura (Kaposvári SI)
36 kg: Sebők Kinga (Esztergomi BSE)
39 kg: Nemes-Nagy Vivien (Niké SE)
42 kg: Szabó Szonja (Kiskunfélegyházi BSE)
46 kg: Matyi Vivien (ESMTK)
50 kg: Szenttamási Róza (Csepeli BC)
54 kg: Vizi Flóra (Csepeli BC)
58 kg: Elekes Enikő (Kalocsai SE)
62 kg: Újfalvi Lili (Kecskeméti TE)
66 kg: Balogh Pálma (Szigetvári BSE)
+ 66 kg: Berregi Bernadett (Kispesti NSI)

Női csapatpontverseny:
1. ESMTK
2. Kőbánya SC
3. Csepeli BC

A serdülő női minősítési verseny teljes eredménylistáját ITT lehet megtekinteni!


A kötöttfogású minősítési verseny győztesei:
38 kg: Mizsei Zoltán (FTC)
41 kg: Lévai Levente (Esztergomi BSE)
44 kg: Takács Zsolt (ESMTK)
48 kg: Kovács Gábor (Esztergomi BSE)
52 kg: Csmir Ivan (ukrán)
57 kg: Zurai Rajmund (Diósgyőri BC)
62 kg: Déri Dominik (Kaposvári SI)
68 kg: Szinay Csaba (Diósgyőri BC)
75 kg: Csörgő Áron (szlovák)
85 kg: Varsányi László (Budapesti Honvéd SE)
+ 85 kg: Tóth Zsombor (Kaposvári SI)

Kötöttfogású csapatpontverseny:
1. Esztergomi BSE
2. Diósgyőri BC
3. ESMTK

A serdülő kötöttfogású minősítési verseny teljes eredménylistáját ITT lehet megtekinteni!

A versenyeken közreműködő bírók: Szél Dávid (elnök), Kismóni János (elnök), Pál Szabolcs, Szántóné Csánó Zsófia, Lukács Imre, Várvédy Zsolt, Kajtán László, Szarka Imre, Gulyás Botond, Varga Veronika (versenyiroda), Fék Szabolcs (versenyiroda).

Hírek  »



Támogatóink