Következő Esemény
Diák és serdülő területi kötöttfogású csapatbajnokság
Kiskunfélegyháza, Kossuth u. 35. - 2018-05-26 10:30

Serdülő Európa-bajnokság
Már csak 25 nap!  
  

Nagy Mihály Eb-bronzérmet nyert a szabadfogású 79 killóban

 Fotó: UWW  Írta: Tollár Dániel  Feltöltötte: Tollár Dániel 
 2018-05-03
 nyomtatás  ajánlás
Szombat este megszületett Magyarország ötödik (bronz)érme a 2018. évi kaszpijszki felnőtt Európa-bajnokságon. A szabadfogású 79 kilogrammos Nagy Mihály fantasztikusan birkózott a bronzcsatán, ahova egy-egy győztes és vesztes mérkőzés után jutott el. Az Immáron Sziget SC-s birkózó a dobogó harmadik fokáért hátrányból fordított, végül 8-1 arányú győzelmet aratott a moldovai Burca ellenében. Misi felnőtt pályafutása első érmét szerezte világversenyről. A pénteki versenynap további három magyarja közül a 97 kilogrammos Olejnik Pavlo kezdésként legyőzte a címvédő török Yildirimet, majd 6-0-ra kikapott egykori honfitársától, Mcselidzétől. Vigaszágra nem került, akárcsak a 65 kilóban lengyeltől vereséget szenvedő Asarin Roman és a bolgárral szemben alul maradó 70 kilogrammos Lukács Norbert sem.

A magyar versenyzők mérkőzései:

Selejtezők:
65 kg: Krzysztof Bienkowski (lengyel) - Asarin Roman 7-4
- a lengyelt az orosz 12-0-ra verte, így Roman kiesett

70 kg: Miroszlav Kirov (bolgár) - Lukács Norbert 6-1
- az azeri 7-2-re verte a bolgárt, ezzel Lukács búcsúzott

97 kg: Olejnik Pavlo - Riza Yildirim (török) 5-2
- az észtet legyőző ukrán következik a negyeddöntőben

Negyeddöntők:
79 kg: Nagy Mihály - Ali Sabanov (fehérorosz) '2-2
- az észt-német mérkőzés győztese jön a döntőbe jutásért

97 kg: Murazi Mcselidze (ukrán) - Olejnik Pavlo 6-0
- az orosz Bajcajev 11-0-ra verte az ukránt, ezzel Pavlo búcsúzott

Elődöntő:
79 kg: Martin Obst (német) - Nagy Mihály 2-0

Bronzmérkőzés:
79 kg: Nagy Mihály - Alexandru Burca (moldovai) 8-1


A pénteki súlycsoportok végeredményei:

57 kg (14 induló)
Európa-bajnok: Giorgi Ediserasvili (Azerbajdzsán)
2. Zavur Ugujev (Oroszország)
3. Sztevan Micic (Szerbia) és Uladzsiszlav Andrejev (Fehéroroszország)
5. Levan Metreveli Vartanov (Spanyolország) és Mihran Dzsaburjan (Örményország)

65 kg (17 induló)
Európa-bajnok: Hadzsi Alijev (Azerbajdzsán)
2. Iliasz Bekbulatov (Oroszország)
3. Selahattin Kilicsallayan (Törökország) és Vlagyimer Hincsegasvili (Grúzia)
5. David Habat (Szlovénia) és Krzysztof Bienkowski (Lengyelország)
… 11. Asarin Roman (Magyarország)

70 kg (15 induló)
Európa-bajnok: Magomed Kurbanalijev (Oroszország)
2. Magomedmurad Gadzhiev (Lengyelország)
3. Zurabi Jakobisvili (Grúzia) és Murtazali Muszlimov (Azerbajdzsán)
5. Andrij Kvatkovszkij (Ukrajna) és Azamat Nurkov (Fehéroroszország)
… 13. Lukács Norbert (Magyarország)

79 kg (15 induló)
Európa-bajnok: Ahmed Gadzsimagomedov (Oroszország)
2. Martin Obst (Németország)
3. NAGY MIHÁLY (MAGYARORSZÁG) és Dzsabrajil Haszanov (Azerbajdzsán)
5. Alexandru Burca (Moldova) és Muhammet Kotanoglu (Törökország)

97 kg (13 induló)
Európa-bajnok: Vlagyiszlav Bajcajev (Oroszország)
2. Aljakszandr Husztin (Fehéroroszország)
3. Nurmagomedov Gadzsijev (Azerbajdzsán) és Elizbar Odikadze (Grúzia)
5. Magomedgadzsi Nurov (Macedónia) és Murazi Mcselidze (Ukrajna)
… 7. Olejnik Pavlo (Magyarország)


A sorsolás:

65 kg (17 induló). Asarin Roman (ESMTK)

  • Selejtező: Krzysztof Bienkowski (lengyel) | Nincs komolyabb jegyzett eredménye.

Az ágára sorsolt még: Franguljan (örmény), Hincsegasvili (grúz), Perpetlita (moldovai), Bekbulatov (orosz), Henkel (német), Novacskov (bolgár), Gonzalez (spanyol).
A 65 kilogrammos súlycsoport teljes sorsolását ITT lehet megtekinteni!

70 kg (15 induló). Lukács Norbert (Budapesti Honvéd SE)

  • Selejtező: Miroszlav Kirov (bolgár) | Eb-bronzérmes.

Az ágára sorsolt még: Semisorow (német), Muszlimov (azeri), Gadzhiev (lengyel), Nurikov (fehérorosz), Gaszanov (izraeli), Yavuz (török).
A 70 kilogrammos súlycsoport teljes sorsolását ITT lehet megtekinteni!

79 kg (15 induló). Nagy Mihály (Sziget SC)

  • Negyeddöntő: Kvelasvili (grúz) | Ej-bronzérmes. vagy Sabanov (fehérorosz) | Kétszeres vb-bronzérmes.

Az ágára sorsolt még: Amirovs (lett), Soltruk (észt), Obst (német), Burca (moldovai).
A 79 kilogrammos súlycsoport teljes sorsolását ITT lehet megtekinteni!

97 kg (13 induló). Olejnik Pavlo

  • Selejtező: Riza Yildirim (török) | Európa-bajnok.

Az ágára sorsolt még: Odikadze (grúz), Rubajev (moldovai), Conyedo Ruan (olasz), Bajcajev (orosz), Mcsedlidze (ukrán), Kaasik (észt).
A 97 kilogrammos súlycsoport teljes sorsolását ITT lehet megtekinteni!

Hírek  »



Támogatóink