Következő Esemény
Magyar Nagydíj - 1. nap
Győr, Olimpiai Sportpark - 2018-06-23 10:00

Magyar Nagydíj
Már csak 4 nap!  
  

Almási bronzérmes, Kovács, Torba és Vitek ötödik az U23-as Eb-n

 Fotó: MG  Írta: Tollár Dániel  Feltöltötte: Tollár Dániel 
 2018-06-03
 nyomtatás  ajánlás
A hétfői öt kötöttfogású súlycsoportból négyben is volt magyar érdekeltségű helyosztó. Négy birkózónk közül végül a 130 kilogrammos Almási Ferenc állhatott dobogóra Isztambulban, miután a bronzcsatában 3-1-re legyőzte román riválisát. Elvesztette a bronzcsatát, így ötödikként zárt az 55 kilóban Kovács Bence, a 63 kilóban Torba Erik és a 87 kilóban Vitek Dáriusz is. A 77 kilogrammos Gégény Dominik két vereség után a vigaszágon búcsúzott a kontinensbajnokságtól. A kiosztott öt Európa-bajnoki címből kettőt a grúzok, egyet-egyet pedig a románok, a dánok és az azeriek nyertek.

A magyar versenyzők mérkőzései:

Selejtezők:
55 kg: Nugzari Curcumia (grúz) - Kovács Bence 10-2
- a grúz ukránt és az örményt is legyőzte, Bence a vigaszágra került

63 kg: Torba Erik - Magomed Magomedov (orosz) tus 3-8-nál
- a portugált legyőző moldovai következik a negyeddöntőben

87 kg: Vitek Dáriusz - Aleksandar Stjepanetic (svéd) 8-0
- a románt legyőző ukrán következik a negyeddöntőben

Nyolcaddöntők:
77 kg: Iszmail Szajdhaszanov (orosz) - Gégény Dominik 10-0
- az orosz ukránt és horvátot vert a döntőbe vezető úton, Gégény vigaszágra került

130 kg: Zvijadi Pataridze (grúz) - Almási Ferenc 8-0
- a románnal elődöntőzik a grúz versenyző

Negyeddöntők:

63 kg: Alexandru Biciu (moldovai) - Torba Erik 15-7
- a moldovai betusolta az örményt, tehát Erik a vigaszágra került

87 kg: Vitek Dáriusz - Szemen Novikov (ukrán) 7-3
- az oroszt és a bolgárt legyőző azeri Abbaszov következik a döntőbe jutásért

Elődöntő:
87 kg:
 Iszlam Abbaszov (azeri) - Vitek Dáriusz 7-1
- az orosz-bolgár vigaszági mérkőzés győztese lesz Dáriusz ellenfele

Vigaszági mérkőzések:
55 kg: Kovács Bence - Vlagyiszlav Korosztelov (ukrán) 9-6
- Bence az örménnyel csap össze a bronzcsatában

63 kg: Torba Erik - Julinho Correia Dju (portugál) tus 7-0-nál
- Eriknek az örményt kell megvernie a bronzéremért

77 kg: Elmar Nuralijev (ukrán) - Gégény Dominik 7-1
- Dominik versenye véget ért Törökországban

Bronzmérkőzések:
55 kg: Norajr Hahojan (örmény) - Kovács Bence 10-2
63 kg: Szlavik Galsztjan (örmény) - Torba Erik 5-2
87 kg: Gazi Halilov (orosz) - Vitek Dáriusz 9-0
130 kg: Almási Ferenc - Constantin Hutuleac (román) 3-1


A hétfői súlycsoportok végeredményei:

55 kg (11 induló)
U23-as Európa-bajnok: Nugzari Curcumia (Grúzia)
2.Ekrem Ozturk (Törökország)
3.Florin Tita (Románia) és Norajr Hahojan (Örményország)
5.Dimitar Sandov (Svájc) és KOVÁCS BENCE (MAGYARORSZÁG)

63 kg (15 induló)
U23-as Európa-bajnok: Mihai Mihut (Románia)
2.Alexandru Biciu (Moldova)
3.Szlavik Galsztjan (Örményország) és Leri Abuladze (Grúzia)
5.TORBA ERIK (MAGYARORSZÁG) és Justas Petravicius (Litvánia)

77 kg (18 induló)
U23-as Európa-bajnok: Rajbek Bisultanov (Dánia)
2.Iszmajil Szajdhaszanov (Oroszország)
3.Fatih Cengiz (Törökország) és Elmar Nuralijev (Ukrajna)
5.Paulius Galkinas (Litvánia) és Antonio Kamenjasevic (Horvátország)
… 13. Gégény Dominik (Magyarország)

87 kg (15 induló)
U23-as Európa-bajnok: Iszlam Abbaszov (Azerbajdzsán)
2.Ivan Huklek (Horvátország)
3.Martynas Nemsevicius (Litvánia) és Gazi Halilov (Oroszország)
5.Anton Kursz (Fehéroroszország) és VITEK DÁRIUSZ (MAGYARORSZÁG)

130 kg (14 induló)
U23-as Európa-bajnok: Zvijadi Pataridze (Grúzia)
2.Osman Yildirim (Törökország)
3.ALMÁSI FERENC (MAGYARORSZÁG) és Oskar Marvik (Norvégia)
5.Constantin Hutuleac (Románia) és Nohcso Labazanov (Oroszország)


A sorsolás:

55 kg (11 induló). Kovács Bence (Érdi Spartacus)
A súlycsoport teljes sorsolását ITT lehet megtekinteni!

  • Selejtező: Nugzari Curcumia (grúz) | 

Az ágára sorsolt még: Korosztelov (ukrán), Vedernikov (orosz), Hahojan (örmény), Petrov (bolgár), Alijev (azeri).

63 kg (14 induló). Torba Erik (Budapesti Honvéd SE)
A súlycsoport teljes sorsolását ITT lehet megtekinteni!

  • Selejtező: Alexandru Biciu (moldovai) | 

Az ágára sorsolt még: Galsztjan (örmény), Kramer (német), Szewczuk (lengyel), Magomedov (orosz), Correija (portugál), Biciu (moldovai).

77 kg (18 induló). Gégény Dominik (FTC)
A súlycsoport teljes sorsolását ITT lehet megtekinteni!

  • Nyolcaddöntő: Iszmail Szajdhaszanov (orosz) | 

Az ágára sorsolt még: Zasev (bolgár), Kamenjasevic (horvát), Klimek (lengyel), Drmola (szlovák), Sietsche (svájci), Nuralijev (ukrán), Mosebach (német), Bradu (moldovai).

87 kg (15 induló). Vitek Dáriusz (Budapesti Honvéd SE)
A súlycsoport teljes sorsolását ITT lehet megtekinteni!

  • Selejtező: Aleksandar Stjepanetic (svéd) | 

Az ágára sorsolt még: Sarban (román), Novikov (ukrán), Dimitrov (bolgár), Hecurjani (grúz), Abbaszov (azeri), Halilov (orosz).

130 kg (14 induló). Almási Ferenc (Csepeli BC)
A súlycsoport teljes sorsolását ITT lehet megtekinteni!

  • Nyolcaddöntő: Zviadi Pataridze (grúz) | 

Az ágára sorsolt még: Hutuleac (román), Kremenijev (ukrán), Nogaev (szlovák), Fotiadisz (görög).

Hírek  »



Támogatóink