Következő Esemény
Magyar Nagydíj - 1. nap
Győr, Olimpiai Sportpark - 2018-06-23 10:00

Magyar Nagydíj
Már csak 4 nap!  
  

Galambos Ramóna harmadszor is bronzérmes

 Fotó: MG  Írta: Tollár Dániel  Feltöltötte: Tollár Dániel 
 2018-06-05
 nyomtatás  ajánlás
Még csak 22 éves, de már pályafutása harmadik U23-as Európa-bajnoki bronzérmét nyerte meg csütörtök este Galambos Ramóna. Az 55 kilogrammos kiválóság szerdán a fehérorosz elleni sima győzelmet követően elképesztő küzdelemben, de pontozással kikapott a későbbi Európa-bajnok Menkenovától, majd a csütörtöki bronzcsatában tussal győzött fehérorosz riválisával szemben. A nap további három magyar női birkózója, Váncza Ivett, Dollák Tamara és Nagy Bernadett szerda délelőtt vereséggel kezdett és ezzel búcsúzott is a versenytől. A csütörtök este kiosztott öt Európa-bajnoki címből kettőt-kettőt nyert Ukrajna és Bulgária, míg egyet Oroszország.

A magyar versenyzők mérkőzései:

Selejtezők:
50 kg: Agata Walerzak (lengyel) - Váncza Ivett 6-2
- a török 10-0-ra verte a lengyelt, ezzel Váncza búcsúzott

59 kg: Aljona Kolesznik (azeri) - Dollák Tamara 8-2
- az azerit az ukrán 7-0-ra verte, így Dollák búcsúzott

76 kg: Estefania del Jesus Ramirez Perdomo (spanyol) - Nagy Bernadett tus 2-0-nál
- a spanyolt a román 11-5-re verte a negyeddöntőben, tehát Nagy kiesett

Negyeddöntők:
55 kg:
Galambos Ramóna - Szezena Belberova (bolgár) tus 5-2-nél
- a fehéroroszt tussal legyőző orosz következik a döntőbe jutásért

Elődöntő:
55 kg:
Nina Menkenova (orosz) - Galambos Ramóna 5-4
- a junior Eb-bronzérmes fehérorosz következik a bronzéremért

Bronzmérkőzés:
55 kg: Galambos Ramóna - Szvijatlana Lamasevics (fehérorosz) tus 6-4-nél


A szerdai súlycsoportok végeredményei:

50 kg (10 induló)
U23-as Európa-bajnok: Okszana Livacs (Ukrajna)
2. Evin Demirhan (Törökország)
3. Kszenija Sztankevics (Fehéroroszország) és Ellen Riesterer (Németország)
5. Stefania Priceputu (Románia) és Agata Walerzak (Lengyelország)
… 8. Váncza Ivett (Magyarország)

55 kg (8 induló)
U23-as Európa-bajnok: Nina Menkenova (Oroszország)
2. Elena Brugger (Németország)
3. Elif Yanik (Törökország) és GALAMBOS RAMÓNA (MAGYARORSZÁG)
5. Jeannie Kessler (Ausztria) és Szvijatlana Lamasevics (Fehéroroszország)

59 kg (11 induló)
U23-as Európa-bajnok: Biljana Dudova (Bulgária)
2. Anastasia Nichita (Moldova)
3. Elin Nilsson (Svédország) és Olena Kremzer (Ukrajna)
5. Katarzyna Madrowska (Lengyelország) és Kronelija Zaicevaite (Litvánia)
… 11. Dollák Tamara (Magyarország)

65 kg (7 induló)
U23-as Európa-bajnok: Szofija Georgijeva (Bulgária)
2. Marija Kuznecova (Oroszország)
3. Asli Tugcu (Törökország)
4. Moa Nygren (Svédország)

76 kg (10 induló)
U23-as Európa-bajnok: Anasztaszija Susztova (Ukrajna)
2. Krisztina Sumova (Oroszország)
3. Iselin Solheim (Norvégia) és Catalina Axente (Románia)
5. Szabira Alijeva (Azerbajdzsán) és Francy Radelt (Németország)
… 9. Nagy Bernadett (Magyarország)


A sorsolás:

50 kg (10 induló). Váncza Ivett (Újpesti TE)
A súlycsoport teljes sorsolását
ITT lehet megtekinteni!

  • Selejtező: Agata Walerzak (lengyel)

Az ágára sorsolt még: Dadaseva (orosz), Riesterer (német), Demirhan (török), Mandeva (bolgár).

55 kg (8 induló). Galambos Ramóna (Pécsi EAC)
A súlycsoport teljes sorsolását
ITT lehet megtekinteni!

  • Negyeddöntő: Szezena Belberova (bolgár)

Az ágára sorsolt még: Menkenova (orosz), Lamasevics (fehérorosz).

59 kg (11 induló). Dollák Tamara (Újpesti TE)
A súlycsoport teljes sorsolását
ITT lehet megtekinteni!

  • Selejtező: Aljona Kolesznik (azeri)

Az ágára sorsolt még: Karadag (török), Zaicevaite (litván), Nichita (moldovai), Jelojeva (orosz), Kremzer (ukrán).

76 kg (10 induló). Nagy Bernadett (Újpesti TE)
A súlycsoport teljes sorsolását
ITT lehet megtekinteni!

  • Selejtező: Estefania del Jesus Ramirez Perdomo (spanyol)

Az ágára sorsolt még: Susztova (ukrán), Radelt (német), Maszlakova (fehérorosz), Axente (román).

Hírek  »



Támogatóink