Következő Esemény
Junior Európa-bajnokság - 1. nap
Olaszország, Róma - 2018-07-30 10:30

Junior Európa-bajnokság
Már csak 11 nap!  
  

Rizmajer Márton ötödik a szabadfogású serdülő Európa-bajnokságon

 Fotó: MG  Írta: Tollár Dániel  Feltöltötte: Tollár Dániel 
 2018-06-14
 nyomtatás  ajánlás
Tizenhárom magyar szabadfogású versenyőből egyedül a 68 kilogrammos Rizmajer Márton révén voltunk érdekeltek a 2018. évi serdülő Európa-bajnokság első napjának helyosztóin. A csepeli birkózó egy-egy győztes és vesztes mérkőzés után a vigaszágra került, ahol román színekben versenyző magyar birkózót győzött le. Az esti bronzcsatában Rizmajer grúzzal csapott össze, de technikai tussal kikapott, tehát az ötödik helyen zárt Győrben. A további tizenkét magyar résztvevőből öten kerültek még vigaszára, de kikaptak, ezzel búcsúzni kényszerültek a versenytől. A tíz Európa-bajnoki címből hetet Oroszország nyert meg, kettőt Törökország, egyet pedig Örményország. A szakág Európa-bajnokságán 26 ország, 205 versenyzője próbál szerencsét.

ÉLŐ: https://unitedworldwrestling.org/event/european-championships-12

A magyar versenyzők mérkőzései:

Selejtezők:
38 kg:
Avetiszjan Andranik (örmény) - Gyurasits Máté 10-0
48 kg: Kaffai Botond - Niko Hyvonen (finn) 10-0
52 kg: Kiss Benedek - Lukas Lins (osztrák) 10-0
52 kg: Dely Marcell - Felipe Ferrusola (spanyol) tus 10-0-nál

57 kg: Mahammadali Gulijev (azeri) - Kis Krisztián 13-2

Nyolcaddöntők:
38 kg: Mizsei Zoltán - Grigorjan Gor (örmény) 11-6
41 kg: Nikolozi Szanteladze (grúz) - Gombos Alex 10-0
44 kg: Danny Lubrano (olasz) - Reznyák Máté 15-6
48 kg: Sztaniszlav Mincsev (bolgár) - Rein Vilmos 8-0
48 kg: Ilja Rahozav (fehérorosz) - Kaffai Botond tus 4-5-nél
52 kg: Ali Mahacsev (orosz) - Kiss Benedek tus 8-2-nél
52 kg: Hizir Mucahajev (orosz) - Dely Marcell 12-6
62 kg: Balázs Bálint - Dominik Mytkowski (lengyel) 10-0
68 kg: Rizmajer Márton - Konstantints Levickis (lett) 11-10
75 kg: Angyal Krisztián - Giuiano De Beneditti (olasz) 8-3

85 kg: Borosi Henrik - Daniel Aszikman (izraeli) 5-2

Negyeddöntők:
38 kg:
 Artiom Cvetkov (litván) - Mizsei Zoltán 10-0
62 kg: Andrej Vlaszenko (orosz) - Balázs Bálint tus 2-1-nél
68 kg: Magomed Raszulov (orosz) - Rizmajer Márton 10-0
75 kg: Arszlan Bagajev (orosz) - Angyal Krisztián 10-0
85 kg: Alekszandr Grisin (orosz) - Borosi Henrik 6-1

Vigaszági mérkőzések:
41 kg: Pavel Domente (moldovai) - Gombos Alex 10-0
52 kg: Dely Marcell - Roland Ciuzinov (litván) tus 8-0-nál
52 kg:
Ali Mahacsev (orosz) - Dely Marcell 17-4
62 kg: Iscsenko Timur (izraeli) - Balázs Bálint 12-8
68 kg: Rizmajer Márton - Veres Tivadar (romániai) 9-0
75 kg: Ivanov Kraszimirov (bolgár) - Angyal Krisztián 6-4
85 kg: Ivan Marcskov (bolgár) - Borosi Henrik tus 2-2-nél

Bronzmérkőzés:
68 kg: Daviti Kutcsujasvili (grúz) - Rizmajer Márton 11-0

Kiesett a versenyből: 
Mizsei Zoltán (38 kg), Gyurasits Máté (38 kg)Gombos Alex (41 kg)Reznyák Máté (44 kg)Kaffai Botond (48 kg)Rein Vilmos (48 kg), Dely Marcell (52 kg), Kiss Benedek (52 kg)Kis Krisztián (57 kg), Balázs Bálint (62 kg), Angyal Krisztián (75 kg), Borosi Henrik (85 kg).


A szabadfogású serdülő Európa-bajnokság végeredményei:

38 kg (24 induló)
Serdülő Európa-bajnok: Magomed Bajtukajev (Oroszország)
2. Mikita Berazun (Fehéroroszország)
3. Acar Fatih (Törökország) és Seyfulla Itaev (Franciaország)
5. Artiom Cvetkov (Litvánia) és Abdullajev Abdul (Azerbajdzsán)
… 13. Mizsei Zoltán (Magyarország)
… 20. Gyurasits Máté (Magyarország)

41 kg (22 induló)
Serdülő Európa-bajnok: Marat Fadzajev (Oroszország)
2. Nikolozi Szanteladze (Grúzia)
3. Pavel Domente (Moldova) és Tolga Ozbek (Törökország)
5. Stefan Sterjov (Macedónia) és David Kavadov (Azerbajdzsán)
… 22. Gombos Alex (Magyarország)

44 kg (21 induló)
Serdülő Európa-bajnok: Tahir Hanijev Muhamed (Oroszország)
2. Unsal Baris (Törökország)
3. Cejhun Allahverdijev (Azerbajdzsán) és Vardan Amirhanjan (Örményország)
5. Valeri Komar (Fehéroroszország) és Ramk Hejbatov (Azerbajdzsán)
… 12. Reznyák Máté (Magyarország)

48 kg (23 induló)
Serdülő Európa-bajnok: Museg Mkrtcsjan (Örményország)
2. Metin Karabijik (Törökország)
3. Sztaniszlav Mincsev (Bulgária) és Akbar Valijev (Azerbajdzsán)
5. Redjep Pocesta (Macedónia) és Iljan Rahozav (Fehéroroszország)
… 11. Kaffai Botond (Magyarország)
… 18. Rein Vilmos (Magyarország)

52 kg (25 induló)
Serdülő Európa-bajnok: Hizir Mucahajev (Oroszország)
2. Gigi Kurhuli (Grúzia)
3. Vadim Tanaszijcsuk (Ukrajna) és Ali Mahacsev (Oroszország)
5. Ivan Postolachi (Moldova) és Abrahamjan Hajk (Örményország)
… 7. Dely Marcell (Magyarország)
… 11. Kiss Benedek (Magyarország)

57 kg (23 induló)
Serdülő Európa-bajnok: Arip Abdulajev (Oroszország)
2. Mammad Ahmadov (Azerbajdzsán)
3. Ion Marcu (Moldova) és Ivan Sztojanov (Bulgária)
5. Artur Szardarjan (Örményország) és Makszim Kizijuk (Ukrajna)
… 17. Kis Krisztián (Magyarország)

62 kg (18 induló)
Serdülő Európa-bajnok: Batirbek Tshovrebov (Oroszország)
2. Andrej Vlaszenko (Oroszország)
3. Harun Soyler (Törökország) és Davit Margarjan (Örményország)
5. Florin Tripon (Románia) és Iscsenko Timur (Izrael)
… 7. Balázs Bálint (Magyarország)

68 kg (14 induló)
Serdülő Európa-bajnok: Muhammed Halit Ozmus (Törökország)
2. Magomed Raszulov (Oroszország)
3. Mikita Morun (Ukrajna) és Daviti Kutcsujasvili (Grúzia)
5. Fuad Junuszov (Azerbajdzsán) és RIZMAJER MÁRTON (MAGYARORSZÁG)

75 kg (16 induló)
Serdülő Európa-bajnok: Arszlan Bagajev (Oroszország)
2. Misiko Kalajdzsisvili (Grúzia)
3. Varisz Medizada (Azerbajdzsán) és Valentin Zazuljak Olekszandr (Ukrajna)
5. Dmitro Pasenko (Ukrajna) és Ivanov Kraszimirov (Bulgária)
… 9. Angyal Krisztián (Magyarország)

85 kg (19 induló)
Serdülő Európa-bajnok: Sertac Ungor (Törökország)
2. Alekszandr Grisin (Oroszország)
3. Ilija Plahtir (Ukrajna) és Gadzsi Kadilov (Oroszország)
5. Ivan Marcskov (Bulgária) és Levani Bazadze (Grúzia)
… 10. Borosi Henrik (Magyarország)

Szabadfogású csapatpontverseny:
1. Oroszország 221 pont
2. Törökország 161 pont
3. Grúzia 109 pont
… 10. Magyarország 40 pont


A pénteki versenynap hivatalos programja:
8:00 - 8:30 Orvosi vizsgálat
8:30 - 9:00 Mérlegelés
10:00 - 16:00 Selejtező és vigaszági mérkőzések
17:00 - 17:30 Megnyitó
17:30 - 20:30 Bronz és döntő mérkőzések


Sorsolás:

38 kg (24 induló). Mizsei Zoltán (FTC), Gyurasits Máté (Győri AC).

  • Selejtező (Gyurasits): Andranik (örmény)

Az ágára sorsolt még (Gyurasits): AZE, BUL, ESP, GEO, SRB, FRA, POL, RUS, AZE, GEO, GRE, ROU, UKR, MDA.

  • Nyolcaddöntő (Mizsei): Gor (örmény).

Az ágára sorsolt még (Mizsei): KOS, LTU, BUL, MDA, TUR, BLR.
A súlycsoport teljes sorsolását ITT lehet megtekinteni!

41 kg (22 induló). Gombos Alex (FTC).

  • Nyolcaddöntő: Szanteladze (grúz)

Az ágára sorsolt még: LAT, MKD, POL, ISR, BUL, MDA.
A súlycsoport teljes sorsolását ITT lehet megtekinteni!

44 kg (21 induló). Reznyák Máté (Győri AC).

  • Nyolcaddöntő: Lubrano (olasz)

Az ágára sorsolt még: MDA, AZE, SRB, GRE, FRA, BUL, MDA, ROU, RUS, UKR, ARM.
A súlycsoport teljes sorsolását ITT lehet megtekinteni!

48 kg (23 induló). Kaffai Botond (Vasas SC), Rein Vilmos (Kertvárosi SE).

  • Selejtező (Kaffai): Hyvonen (finn)

Az ágára sorsolt még (Kaffai): MDA, POL, RUS, BLR, GEO, ITA, ISR, TUR, AZE, GEO, ITA, UKR, UKR.

  • Nyolcaddöntő (Rein): Mincsev (bolgár)

Az ágára sorsolt még (Rein): MDA, LAT, ARM, MKD, GRE, ROU.
A súlycsoport teljes sorsolását ITT lehet megtekinteni!

52 kg (25 induló). Kiss Benedek (Szegedi VSE), Dely Marcell (Újpesti TE).

  • Selejtező (Kiss): Lins (osztrák)
  • Selejtező (Dely): Ferrusola (spanyol)

Az ágára sorsolt még: EST, BLR, AUT, ITA, TUR, GRE, ARM, MKD, EST, RUS, LTU, RUS.
A súlycsoport teljes sorsolását ITT lehet megtekinteni!

57 kg (23 induló). Kis Krisztián (Kertvárosi SE).

  • Selejtező: Gulijev (azeri)

Az ágára sorsolt még: EST, POL, GRE, RUS, GEO, BUL, UKR, BUL, SVK, BLR, EST, TUR, TUR.
A súlycsoport teljes sorsolását ITT lehet megtekinteni!

62 kg (18 induló). Balázs Bálint (Tatabányai SC).

  • Nyolcaddöntő: Mytkowski (lengyel)

Az ágára sorsolt még: RUS, ISR, BLR, ARM, SVK, POL, TUR, ARM.
A súlycsoport teljes sorsolását ITT lehet megtekinteni!

68 kg (14 induló). Rizmajer Márton (Csepeli BC).

  • Selejtező: Levickis (lett)

Az ágára sorsolt még: BLR, MDA, GEO, GRE, RUS, ROU.
A súlycsoport teljes sorsolását ITT lehet megtekinteni!

75 kg (16 induló). Angyal Krisztián (Pénzügyőr SE).

  • Nyolcaddöntő: De Beneditti (olasz)

Az ágára sorsolt még: UKR, MDA, BLR, LAT, BUL, RUS.
A súlycsoport teljes sorsolását ITT lehet megtekinteni!

85 kg (19 induló). Borosi Henrik (Egri VSE).

  • Nyolcaddöntő: Asikman (izraeli)

Az ágára sorsolt még: UKR, POL, SVK, ROU, RUS, BUL.
A súlycsoport teljes sorsolását ITT lehet megtekinteni!

Hírek  »



Támogatóink