Következő Esemény
Junior Európa-bajnokság - 1. nap
Olaszország, Róma - 2018-07-30 10:30

Junior Európa-bajnokság
Már csak 11 nap!  
  

Korcsog Milán bronzérmes a zágrábi kadet-világbajnokságon

 Fotó: MG  Írta: Tollár Dániel  Feltöltötte: Tollár Dániel 
 2018-07-01
 nyomtatás  ajánlás
Már rögtön a hétfői súlycsoportok versenyében megszületett az első magyar érem a kadet-világbajnokságon, Zágrábban. A szabadfogású 80 kilogrammos Korcsog Milán remekül küzdött a hétfői versenynapon, indiai, majd üzbég ellenfelét is egyaránt pontozással múlta felül. Az elődöntőben a később világbajnok orosz tudta csak megállítani, a kedd esti bronzmérkőzésre azonban sikerült megújulinia. A csepeliek büszkesége a vigaszágról érkezett kanadait szabályosan leiskolázta, 11-0-ra verte és ezzel megszerezte pályafutása első érmét világversenyről. A további két magyar birkózó, Budai-Kovács Marcell és Ubornyák Csaba már a selejtezőben búcsúzni kényszerült, mindkettőt orosz birkózó múlta felül a horvát fővárosban.

A magyar válogatott a kadet-világbajnokságon:

Szabadfogású csapat: Budai-Kovács Marcell (55 kg), Balázs Bálint (60 kg), Mezei Dominik (71 kg), Korcsog Milán (80 kg), Hencz Joel (92 kg), Ubornyák Csaba (110 kg), Tóth Gábor (edző).

Női csapat: Nagy Nikolett (53 kg), Szél Anna (57 kg), Szabados Noémi (65 kg), Ritter Diletta (edző).

Kötöttfogású csapat: Tösmagi Attila (60 kg), Horváth Gyula (65 kg), Klányi Krisztofer (71 kg), Mezei Patrik (80 kg), Végh Artúr (92 kg), Marton Márk (110 kg), Kliment László (edző), Módos Péter (edző).

A 2018. évi kadet világbajnokságon Szél Dávid nemzetközi bíróként képviseli Magyarországot.

A magyar versenyzők mérkőzései:

Selejtezők:
55 kg: Dzsambulat Kizinov (orosz) - Budai-Kovács Marcell 11-2
- az oroszt a negyeddöntőben 10-0-ra verte az üzbég, tehát Marci búcsúzott

110 kg: Szergej Kozirev (orosz) - Ubornyák Csaba 12-0
- az oroszt az amerikai megverte a döntőbe jutásért, így Csaba kiesett

Nyolcaddöntők:
80 kg: Korcsog Milán - Ankit Vac (indiai) 7-3
- az izraelit tussal legyőző üzbég következik a negyeddöntőben

Negyeddöntő:
80 kg: Korcsog Milán - Dzsamsid Abdufattaho (üzbég) 9-6
- a negyeddöntőben kanadait legyőző orosz jön a döntőbe jutásért

Elődöntő:
80 kg: Dimitrij Jelkanov (orosz) - Korcsog Milán 10-0

Bronzmérkőzés:
80 kg: Korcsog Milán - Carson Lee (kanadai) 11-0


A hétfői súlycsoportok végeredményei:

48 kg (20 induló)
Kadet-világbajnok: Alihaszan Amirli (Azerbajdzsán)
2. Richard Figueroa (Egyesült Államok)
3. Valerij Androszov (Oroszország) és Giorgi Gegelasvili (Grúzia)
5. Mikita Abramov (Ukrajna) és Madi Merdad Vejszi (Irán)

55 kg (24 induló)
Kadet-világbajnok: Dzsamsidbek Marufov (Üzbegisztán)
2. Hajato Fudzsita (Japán)
3. Abulfaz Naszirov (Azerbajdzsán) és Simone Piroddu (Olaszország)
5. Daviti Abdaladze (Grúzia) és Norik Harutjunjan (Örményország)
… 19. Budai-Kovács Marcell (Magyarország)

65 kg (22 induló)
Kadet-világbajnok: Turan Bajramov (Azerbajdzsán)
2. Inalbek Serijev (Oroszország)
3. Bekzat Zsalgasszov (Kazahsztán) és Mohammad Karimiszejfabad (Irán)
5. Vlagyimeri Gamkrelidze (Grúzia) és Narek Harutjunjan (Örményország)

80 kg (24 induló)
Kadet-világbajnok: Dimitrij Jelkanov (Oroszország)
2. Mohammadreza Gijaszi (Irán)
3. KORCSOG MILÁN (MAGYARORSZÁG) és Abe Assad (Egyesült Államok)
5. Carson Lee (Kanada) és Szagadulla Agajev (Azerbajdzsán)

110 kg (23 induló)
Kadet-világbajnok: Amir Zare (Irán)
2. Daniel Kerkvliet (Egyesült Államok)
3. Sztojan Jordanov (Bulgária) és Szergej Kozirev (Oroszország)
5. Iszlam Abujev (Azerbajdzsán) és Kumar Anirud (India)
… 20. Ubornyák Csaba (Magyarország)


A sorsolás:

55 kg (24 induló). Budai-Kovács Marcell (Csepeli BC)
A súlycsoport teljes sorsolását
ITT lehet megtekinteni!

  • Selejtező: Dzsambulat Kizinov (orosz)

Az ágára sorsolt még: Iuna Fafe (Bissau-Guinea-i), Kilic (török), Gudarzi (iráni), Beregoi (moldovai), Piroddu (olasz), Laribi (algériai), Kuharcsik (fehérorosz), Howard (amerikai), Szerebrinszki (izraeli), Marufov (üzbég), Harutjunjan (örmény), Szahani (indiai), Raszim (bolgár), Szejtbajev (kazah).

80 kg (24 induló). Korcsog Milán (Csepeli BC)
A súlycsoport teljes sorsolását
ITT lehet megtekinteni!

  • Nyolcaddöntő: Ankit Vac (indiai)

Az ágára sorsolt még: Aftoforidisz (görög), Lee (kanadai), Manouan (elefántcsontparti), Jelkanov (orosz), Abdufattaho (üzbég), Muszajev (izraeli).

110 kg (23 induló). Ubornyák Csaba (Kecskeméti TE)
A súlycsoport teljes sorsolását
ITT lehet megtekinteni!

  • Selejtező: Szergej Kozirev (orosz)

Az ágára sorsolt még: Tagirov (kazah), Nijama (mongol), Wisniewski (lengyel), Halil (egyiptomi), Durhan (török), Szova (ukrán), Besliu (román), Jires (cseh), Kerkvliet (amerikai), Sutto (japán), Anirud (indiai), Mamadbekov (tadzsik), Alijakszejev (fehérorosz).

Hírek  »



Támogatóink