Következő Esemény
Junior Európa-bajnokság - 1. nap
Olaszország, Róma - 2018-07-30 10:30

Junior Európa-bajnokság
Már csak 11 nap!  
  

Szél Anna ezüstérmes, Szabados Noémi ötödik Zágrábban

 Fotó: MG  Írta: Tollár Dániel  Feltöltötte: Tollár Dániel 
 2018-07-03
 nyomtatás  ajánlás
Kettőből kettő magyar versenyző jutott be csütörtökön a pénteki helyoszókba. A kétszeres kadet Európa-bajnok 57 kilogrammos Szél Anna német, indiai, moldovai és kínai birkózókat legyőzve bejutott súlycsoportjának döntőjébe, ott azonban nagy fölényű vereséget szenvedett az Ázsia-bajnok japántól. Ugyancsak szépen menetelt csütörtökön az Eb-ezüstérmes 65 kilogrammos Szabados Noémi is, kanadai és török ellenfelét egyaránt technikai tussal múlta felül, az elődöntőben azonban nem bírt kínai riválisával. Pénteken tehát bronzmérkőzésen volt érdekelt, orosz ellenfelével csapott össze, de pontozásos vereség után kénytelen volt beérni az ötödik helyezéssel.

A magyar versenyzők mérkőzései:

Selejtező:
57 kg: Szél Anna - Anastasia Blayvas (német) 6-2
- a mongolt 4-2-re legyőző indiai következik majd a nyolcaddöntőben

Nyolcaddöntők:
57 kg: Szél Anna - Manszi Manszi (indiai) 7-6
- a moldovai-svéd mérkőzés győztese következik a negyddöntőben

65 kg: Szabados Noémi - Nyla Burgess (kanadai) 6-0
- a fehéroroszt pontozással legyőző török következik a négy közé jutásért

Negyeddöntők:
57 kg: Szél Anna - Irina Ringaci (moldovai) 9-7
65 kg: Szabados Noémi - Aysel Sever (török) 10-0

Elődöntők:
57 kg: Szél Anna - Jupin Zsu (kínai) 7-0
- a döntőben a horvátot, oroszt és fehéroroszt legyőző japán következik

65 kg: Hszinru Zso (kínai) - Szabados Noémi 12-2
- a bronzmérkőzésen az orosz-bolgár vigaszági mérkőzés győztese következik

Bronzmérkőzés:
65 kg: Jekaterina Gluhareva (orosz) - Szabados Noémi 7-0

Döntő:
57 kg: Nonoka Ozaki (japán) - Szél Anna 10-0


A szerdai súlycsoportok végeredményei:

43 kg (16 induló)
Kadet-világbajnok: Emily Shilson (Egyesült Államok)
2. Sahana Nazarova (Azerbajdzsán)
3. Viktorija Alekszandrova (Oroszország) és Amina Ponomarova (Ukrajna)
5. Szimran Szimran (India) és Anna Ueno (Japán)

49 kg (18 induló)
Kadet-világbajnok: Akari Fudzsinami (Japán)
2. Polina Lukina (Oroszország)
3. Tiare Ikei (Egyesült Államok) és Natalija Varakina (Fehéroroszország)
5. Munhgerel Munhbat (Mongólia) és Lucia Yepez Guzman (Ecuador)

57 kg (24 induló)
Kadet-világbajnok: Nonoka Ozaki (Japán)
2. SZÉL ANNA (MAGYARORSZÁG)
3. Arina Martinava (Fehéroroszország) és Irina Ringaci (Moldova)
5. Anasztaszija Szidelnikova (Oroszország) és Japing Zsu (Kína)

65 kg (18 induló)
Kadet-világbajnok: Honoka Nakaji (Japán)
2. Hszinru Zso (Kína)
3. Jekaterina Gluhareva (Oroszország) és Szonam Szonam (India)
5. SZABADOS NOÉMI (MAGYARORSZÁG) és Okszana Csudik (Ukrajna)

73 kg (16 induló)
Kadet-világbajnok: Juka Kagami (Japán)
2. Csijan Dzsijang (Kína)
3. Elina Piskina (Ukrajna) és Kszenija Dzibuk (Fehéroroszország)
5. Marion Bye (Norvégia) és Valerija Trifonova (Oroszország)


A sorsolás:

57 kg (24 induló). Szél Anna (Orosházi SBK)
A súlycsoport teljes sorsolását
ITT lehet megtekinteni!

  • Selejtező: Anastasia Blayvas (német)

Az ágára sorsolt még: Valciukaite (litván), Michalcova (cseh), Zsumanazarov (kirgiz), Oeverby (norvég), Panasszovics (kazah), Bowman (amerikai), Petrova (bolgár), Zsu (kínai), Manszi (indiai), Boldszajhan (mongol), Cakmak (török), Ringaci (moldovai), Bergman (svéd), Szoltanova (azeri).

65 kg (24 induló). Szabados Noémi (FTC)
A súlycsoport teljes sorsolását
ITT lehet megtekinteni!

  • Nyolcaddöntő: Nyla Burgess (kanadai)

Az ágára sorsolt még: Zso (kínai), Gluhareva (orosz), Kalojanova (bolgár), Vrdoljak (horvát), Sever (török), Klimovics (fehérorosz).

Hírek  »



Támogatóink