Következő Esemény
Diák és serdülő kötöttfogású területi csapatbajnokság
Kaposvár, Arany János u.97. - 2019-05-24 16:00

Junior Európa-bajnokság
Már csak 10 nap!  
  

Szilvássy Erik Európa-bajnoki bronzérmes Bukarestben

 Fotó: MG  Írta: Tollár Dániel  Feltöltötte: Tollár Dániel 
 2019-04-11
 nyomtatás  ajánlás
Megszületett a magyar küldöttség ötödik érme is a bukaresti Európa-bajnokságon, miután a kötöttfogású 87 kilogrammos Szilvássy Erik is felállhatott a kontinensviadal dobogójára. A Pénzügyőr birkózója egy-egy győztes és vesztes (bolgár és ukrán) mérkőzés után a szombati vigaszágra került, ahol horvát Hukleket 4-3-ra, majd a bronzsatában a litván Stankeviciust 2-1 arányban győzte le. Szilvássy pályafutása első érmét szerezte felnőtt világversenyről. A további négy magyar közül a világ- és Európa-bajnoki bronzérmes Szabó László tudott még mérkőzést nyerni (ezzel kvalifikált az Európa-játékokra), a cseh Varga legyőzését követően azonban 4-0-ra kikapott a világbajnok Nemes Viktortól, ami az Eb végét jelentette számára. Andrási József, Kovács Bence és Lám Bálint egy-egy vesztes mérkőzés után búcsúzott.

A magyar versenyzők mérkőzései:

Selejtező:
77 kg: Szabó László - Oldrich Varga (cseh) 3-0
- a világbajnok Nemes következik a nyolcaddöntőben

Nyolcaddöntők:
77 kg: Nemes Viktor (szerb) - Szabó László 4-0
- Nemest legyőzte az orosz Vlaszov, így Szabó kiesett

87 kg: Szilvássy Erik - Joan Dimitrov (bolgár) 6-3
- a horvát Hukleket legyőző világ- és Európa-bajnok ukrán következik

130 kg: Alin Alexuc Ciurariu (román) - Lám Bálint 2-0
- a románt legyőzte a török Kayaalp, ezzel Lám búcsúzott

Negyeddöntők:
55 kg: Anders Rönningen (norvég) - Andrási József 9-0
- a norvég kikapott a romántól, így Andrási kiesett

63 kg: Levani Kavdzsaradze (grúz) - Kovács Bence 8-0
- a grúzt legyőzte az orosz, ezzel Kovács búcsúzott

87 kg: Zsan Belenjuk (ukrán) - Szilvássy Erik 3-1
- az ukrán a litvánt is legyőzte, így Szilvássy vigaszágas

Vigaszági mérkőzés:
87 kg: Szilvássy Erik - Ivan Huklek (horvát) 4-3

Bronzmérkőzés:
87 kg: Szilvássy Erik - Elvidas Stankevicius (litván) 2-1


A pénteki súlycsoportok végeredményei:

55 kg (12 induló)
Európa-bajnok: Vitalij Kabalojev (Oroszország)
2. Florin Tita (Románia)
3. Fabian Schmitt (Németország) és Eldaniz Azizli (Azerbajdzsán)
5. Anders Roenningen (Norvégia) és Serif Kilic (Törökország)
… 11. Andrási József

63 kg (14 induló)
Európa-bajnok: Sztepan Marjanjan (Oroszország)
2. Stig-Andre Berge (Norvégia)
3. Levani Kavdzsaradze (Grúzia) és Taleh Mammadov (Azerbajdzsán)
5. Michal Tracz (Lengyelország) és Szlavik Galsztjan (Örményország)
… 14. Kovács Bence

77 kg (29 induló)
Európa-bajnok: Roman Vlaszov (Oroszország)
2. Roland Schwarz (Németország)
3. Nemes Viktor (Szerbia) és Arszen Dzsulfalakjan (Örményország)
5. Fatih Cengiz (Törökország) és Daniel Alekszandrov (Bulgária)
… 14. Szabó László (Európa-játékok kvóta)

87 kg (25 induló)
Európa-bajnok: Zsan Belenjuk (Ukrajna)
2. Iszlam Abbaszov (Azerbajdzsán)
3. SZILVÁSSY ERIK (MAGYARORSZÁG) (Európa-játékok kvóta) és Denis Kulda (Németország)
5. Eividas Stankevicius (Litvánia) és Mikalaj Sztadub (Fehéroroszország)

130 kg (18 induló)
Európa-bajnok: Riza Kayaalp (Törökország)
2. Jakobi Kadzsaja (Grúzia)
3. Szergej Szemjonov (Oroszország) és Alin Alexuc Ciurariu (Románia)
5. Tuomas Lahti (Finnország) és Heiki Nabi (Észtország)
… 17. Lám Bálint


A sorsolás:

55 kg (12 induló). Andrási József (Budapesti Honvéd SE)
A súlycsoport teljes sorsolását ITT lehet megtekinteni!

  • Negyeddöntő: Anders Rönningen (norvég)

Az ágára sorsolt még: Tita (román), Schmitt (német).

63 kg (14 induló). Kovács Bence (Budapesti Honvéd SE)
A súlycsoport teljes sorsolását ITT lehet megtekinteni!

  • Negyeddöntő: Levani Kavdzsaradze (grúz)

Az ágára sorsolt még: Tracz (lengyel), Marjanjan (orosz), Petravicius (litván), Kertusha (albán).

77 kg (29 induló). Szabó László (Újpesti TE)
A súlycsoport teljes sorsolását ITT lehet megtekinteni!

  • Selejtező: Oldrich Varga (cseh)

Az ágára sorsolt még: Nikoghosyan (francia), Kure (norvég), Prevolarakis (görög), Cengiz (török), Drmola (szlovák), Nemes (szerb), Petrisin (izraeli), Daragan (ukrán), Lipasti (finn), Vlaszov (orosz), Starcevic (horvát).

87 kg (25 induló). Szilvássy Erik (Pénzügyőr SE)
A súlycsoport teljes sorsolását ITT lehet megtekinteni!

  • Nyolcaddöntő: Joan Dimitrov (bolgár)

Az ágára sorsolt még: Belenjuk (ukrán), Huklek (horvát), Hrustanovic (osztrák), Stankevicius (litván), Dobrev (szerb), Kobliasvili (grúz), Michalik (lengyel).

130 kg (18 induló). Lám Bálint (Budapesti Honvéd SE)
A súlycsoport teljes sorsolását ITT lehet megtekinteni!

  • Nyolcaddöntő: Alin Alexuc Ciurariu (román)

Az ágára sorsolt még: Popp (német), Nabi (észt), Cserneckij (ukrán), Csugosvili (fehérorosz), Sariati (azeri), David (cseh), Milkovic (horvát), Kayaalp (török).

Hírek  »



Támogatóink