Következő Esemény
Veterán országos bajnokság
BAZ MBSZ - 2019-09-07 10:30

Junior-világbajnokság
Már csak 0 nap!  
  

Itt a vége: Fritsch és Varga sem jutott a vigaszágról a bronzcsatába

 Fotó: MG  Írta: Tollár Dániel  Feltöltötte: Tollár Dániel 
 2019-04-12
 nyomtatás  ajánlás
A kötöttfogású 60, 67, 72, 82 és 97 kilogrammosok versenye jutott a bukaresti Európa-bajnokság utolsó két versenynapjára. Magyarország mind az öt súlycsoportban érdekelt volt, az öt vereséget szenvedő birkózó közül azonban csak a 72 kilós Fritsch Róbert és a 97 kilós Varga Ádám került vigaszágra. Vasárnap három mérkőzést birkóztak a mieink, Fritsch az utolsó pillanatban kikapott, míg Varga egyet nyert, majd ő is kikapott, ezzel utolsó magyar versenyzőként búcsúzott a versenytől. A 2019. évi felnőtt Európa-bajnokság kötöttfogású versenyében 34 nemzet, 203 birkózója állt rajthoz.

A magyar versenyzők mérkőzései:

Selejtezők:
60 kg: Etienne Kinsinger (német) - Torba Erik 5-4
- a németet az olasz 4-0-ra verte, ezzel Torba kiesett

67 kg: Krasznai Máté - Valentin Petic (moldovai) 9-1
- a románt legyőző ukrán következik a nyolcaddöntőben

97 kg: Kiril Milov (bolgár) - Varga Ádám 5-3
- a bolgár a döntőig meg sem állt, Varga vigaszágra került

Nyolcaddöntők:
67 kg: Parviz Naszibov (ukrán) - Krasznai Máté 3-0
- az ukránt a grúz 2-1-re legyőzte, így Krasznai kiesett

72 kg: Fritsch Róbert - Dmitro Pinkov (ukrán) 9-0
- az örményt legyőző orosz következik a negyeddöntőben

82 kg: Nagy Péter - Rafiq Huszejnov (azeri) 4-2
- a vb-ezüstérmes török Kus következik a negyeddöntőben

Negyeddöntők:
72 kg: Abujazid Mancigov (orosz) - Fritsch Róbert 8-0
- az orosz a horvát Etlingert is legyőzte, Fritsch vigaszágas

82 kg: Emrah Kus (török) - Nagy Péter 2-1
- a törököt a dán Bisultanov legyőzte, így Nagy búcsúzott

Vigaszági mérkőzések:
72 kg: Hrant Kalacsjan (örmény) - Fritsch Róbert 8-4
97 kg: Varga Ádán - Szjarhej Sztaradub (fehérorosz) 2-1
97 kg: Orhan Nurijev (azeri) - Varga Ádám 2-1


A szombati súlycsoportok végeredményei:

60 kg (20 induló)
Európa-bajnok: Victor Ciobanu (Moldova)
2. Szergej Jemelin (Oroszország)
3. Lenur Temirov (Ukrajna) és Kerem Kamal (Törökország)
5. Ivan Lizatovic (Horvátország) és Virgil Munteanu (Románia)
… 14. Torba Erik (Európa-játékok kvóta)

67 kg (25 induló)
Európa-bajnok: Atakan Yüksel (Törökország)
2. Gevorg Sahakyan (Lengyelország)
3. Karen Aszlanjan (Örményország) és Artyom Szurkov (Oroszország)
5. Nemes Máté (Szerbia) és Szacsino Davitaja (Grúzia)
… 10. Krasznai Máté (Európa-játékok kvóta)

72 kg (18 induló)
Európa-bajnok: Abujazid Mancigov (Oroszország)
2. Cengiz Arslan (Törökország)
3. Ajk Mnacakanian (Bulgária) és Dominik Etlinger (Horvátország)
5. Ilie Cojocari (Románia) és Hrant Kalacsjan (Örményország)
… 9. Fritsch Róbert

82 kg (18 induló)
Európa-bajnok: Rajbek Bisultanov (Dánia)
2. Lasa Gobadze (Grúzia)
3. Alekszandr Komarov (Oroszország) és Emrah Kus (Törökország)
5. Vili Ropponen (Finnország) és Hannes Wagner (Németország)
… 10. Nagy Péter

97 kg (23 induló)
Európa-bajnok: Musza Jevloev (Oroszország)
2. Kiril Milov (Bulgária)
3. Daigoro Timoncini (Olaszország) és Matti Kuosmanen (Finnország)
5. Fatih Baskoy (Törökország) és Orhan Nurijev (Azerbajdzsán)
… 9. Varga Ádám (Európa-játékok kvóta)

Csapatpontverseny:
1. Oroszország 192 ponttal
2. Törökország 132 ponttal
3. Azerbajdzsán 76 ponttal
… 15. Magyarország 27 ponttal


A sorsolás:

60 kg (20 induló). Torba Erik (Budapesti Honvéd SE)
A súlycsoport teljes sorsolását ITT lehet megtekinteni!
Selejtező: Etienne Kinsinger (német)
Az ágára sorsolt még: Jemelin (orosz), Munteanu (román), Martins Cabr (portugál), Maegisalu (észt), Bricsak (fehérorosz), Kamal (török), Poutanen (finn), Fazljija (svéd), Sandron (olasz), Baghumyan (spanyol).

67 kg (25 induló). Krasznai Máté (Pénzügyőr SE)
A súlycsoport teljes sorsolását ITT lehet megtekinteni!
Selejtező: Valentin Petic (moldovai)
Az ágára sorsolt még: Yuksel (török), De Matos Oli (portugál), Soini (svéd), Vetsch (svájci), Szurkov (orosz), Sleiva (litván), Burger (osztrák), Sanfilippo (olasz), Naszibov (ukrán), Solomon (román), Ozay (francia), Davitaja (grúz), Weiss (német), Jurkjans (lett).

72 kg (19 induló). Fritsch Róbert (Pénzügyőr SE)
A súlycsoport teljes sorsolását ITT lehet megtekinteni!
Nyolcaddöntő: Dmitro Pinkov (ukrán)
Az ágára sorsolt még: Mancigov (orosz), Kalacsjan (örmény), Masjuks (lett), Bernatek (lengyel), Zoidze (grúz), Popov (moldovai), Ganizade (azeri), Etlinger (horvát), Nagy (szerb).

82 kg (18 induló). Nagy Péter (Ceglédi VSE)
A súlycsoport teljes sorsolását ITT lehet megtekinteni!
Nyolcaddöntő: Rafig Huszejnov (azeri)
Az ágára sorsolt még: Sacic (horvát), Kus (török), Wagner (német), Bisultanov (dán), Szaszunovszki (fehérorosz), Papadopulosz (görög), Kourinnoi (svéd), Filcsakov (ukrán).

97 kg (23 induló). Varga Ádám (Újpesti TE)
A súlycsoport teljes sorsolását ITT lehet megtekinteni!
Selejtező: Kiril Milov (bolgár)
Az ágára sorsolt még: Nurijev (azeri), Sahinjan (örmény), Lund (svéd), Sztaradub (fehérorosz), Omarov (cseh), Soós (szlovák), Azizsir (német), Kriszov (ukrán), Noumonvi (francia), Kuosmanen (finn), Joszifidisz (görög), Von Euw (svájci), Gastil (osztrák).

Hírek  »



Támogatóink