Következő Esemény
Veterán országos bajnokság
BAZ MBSZ - 2019-09-07 10:30

Junior-világbajnokság
Már csak 0 nap!  
  

Nagy Bernadett bronzérmes a junior-világbajnokságon

 Fotó: MG  Írta: Tollár Dániel  Feltöltötte: Tollár Dániel 
 2019-08-13
 nyomtatás  ajánlás
A junior Európa-bajnok Nagy Bernadett és a kétszeres kadet Eb-győztes Szél Anna maradt versenyben a szerdai, első női napot követően Észtországban. Az újpesti Nagy a 76 kilogrammosok között két mérkőzést megnyerve jutott a délutáni elődöntőbe, ahol kétvállal kikapott tájpeji ellenfelétől, így a dobogó harmadik fokáért küzdhetett, ahol olasz vetélytársát 10-0-ra legyőzte, bronzérmes lett. Szintén a bronzérem megszerzése volt a célja az 55 kilogrammos Szél Annának is, az orosházi birkózó azonban nem tudott javítani a vigaszágon, szoros csatában kikapott dél-koreai riválisától, így Bognár Erikához és Elekes Emeséhez hasonlóan kiesett a versenyből.

A magyar versenyzők mérkőzései:

Selejtező:
59 kg: Szazikina (fehérorosz) - Bognár Erika 5-0
- a fehéroroszt az indiai 5-3-ra verte, így Bognár kiesett

Nyolcaddöntők:
55 kg:
Szél Anna – Djusszengalij (kazah) 4-1
- az idei junior Eb-győztes orosz Verbina következik

68 kg: Ciunek (lengyel) - Elekes Emese tus 6-1-nél
- a lengyel az elődöntőben kikapott, így Elekes kiesett

76 kg: Nagy Bernadett – Timofejeva (lett) 11-0
- a kandait legyőző ukrán következik a negyeddöntőben

Negyeddöntők:
55 kg:
Verbina - Szél Anna '4-4
- az orosz a japánt is legyőzve döntőbe került, így Anna vigaszágas lett

76 kg: Nagy Bernadett - Vovcsak (ukrán) 10-6
- a kazah és olasz versenyzőt legyőző tájpeji jön az elődöntőben

Elődöntő:
76 kg: Csang (tájpeji) - Nagy Bernadett tus 6-4-nél

Vigaszági mérkőzés:
55 kg: Park (dél-koreai) - Szél Anna ‘2-2 (nagyobb értékű akcióval)

Bronzmérkőzés:
76 kg: Nagy Bernadett - Pjollaj (olasz) 10-0


A szerdai versenynap programja:
(Magyar idő szerint)
09.30 – 12.30 Selejtező mérkőzések
16.15 – 17.00 Elődöntő mérkőzések


A sorsolás:

55 kg (19 induló). Szél Anna (Orosházi BSK)
A súlycsoport teljes sorsolását ITT lehet megtekinteni!

  • Nyolcaddöntő: Djusszengalij (kazah)

Az ágára sorsolt még: Verbina (orosz), Park (dél-koreai), Batbajatar (mongol), Peng (tájpeji), Andzsu (indiai), Rijabovolova (ukrán), Valdez Arria (chilei), Dragutan (moldovai).

59 kg (18 induló). Bognár Erika (Budapesti Honvéd SE)
A súlycsoport teljes sorsolását ITT lehet megtekinteni!

  • Selejtező: Szazikina (fehérorosz)

Az ágára sorsolt még: Bekc (amerikai), Nuernberger (német), Zelenih (ukrán), Celik (török), Zsumalaga (kínai), Nichita (moldovai), Mytkowska (lengyel), Ansu (indiai).

68 kg (18 indul). Elekes Emese (Vasas SC)
A súlycsoport teljes sorsolását ITT lehet megtekinteni!

  • Nyolcaddöntő: Ciunek (lengyel)

Az ágára sorsolt még: Belszkaja (fehérorosz), Kim (dél-koreai), Prijanka (indiai), Macujuki (japán), Jenhszajihan (mongol), Aksoy (török).

76 kg (19 induló). Nagy Bernadett (Újpesti TE)
A súlycsoport teljes sorsolását ITT lehet megtekinteni!

  • Nyolcaddöntő: Timofejeva (lett)

Az ágára sorsolt még: Pjollaj (olasz), Schneider (német), Csang (tájpeji), Zajceva (kazah), Slater (kanadai), Vovcsak (ukrán).

Hírek  »



Támogatóink