Cikk keresés:

Kétnapos U20-as országos bajnokság Tatabányán

2023. 05. 21., írta: Tollár Dániel, fotót készítette: Internet, cikket feltöltötte: Tollár Dániel

Szombaton a szabadfogásban és női birkózásban, míg vasárnap kötöttfogásban mérkőzött meg az országos bajnoki címekért a juniorkorosztály.

Kétnapos U20-as országos bajnokságnak adott otthont a tatabányai Földi Imre Sportcsarnok. A szombati viadalon szabadfogásban zajlottak a mérkőzések.

A férfiak között az U17-es világ- és Európa-bajnoki ezüstérmes Arszunkaev Musza révén egy országos bajnoki címet szerző Vasas SC bizonyult a legeredményesebb szakosztálynak. Duplázott a Csepel TC, valamint egy-egy elsőséget szerzett az Újpest, a Ferencváros, a Szeged, a Szarvas, a Szigetszentmiklós, a Csepeli BC és az ESMTK is.

A lányoknál toronymagasan a Budapesti Honvéd zárt a csapatpontverseny élén, miután két súlycsoportban is aranyérmet nyert. A további nyolc országos bajnoki címen nyolc szakosztály, az ESMTK, a Csepel TC, a Kispesti NSI, a Pécsi EAC és Kőbánya SC, a Vasas, az Eger és a Dunaújváros osztozott.

Vasárnap kötöttfogásban az FTC tort a dobogó tetejére, miután két kategóriában is bajnokuk lett. Három aranyat nyert a Vasas, kettőt a Budapesti Honvéd egyet-egyet pedig a Soltvadkert, az ESMTK és a DVTK.

79 kg: Hajduch Nándor (Szarvas)
86 kg: Zsivnovszky Péter (Sziget SC-KIMBA)
92 kg: Arszunkaev Musza (Vasas SC)
97 kg: Angyal Krisztián (Csepeli BC-KIMBA)
125 kg: Bazsó Adolf (ESMTK-KIMBA)

Szabadfogású csapatpontverseny:
1. Vasas SC 31 ponttal
2. FTC 23 ponttal
3. Csepel TC 19 ponttal

A 2023. évi U20-as szabadfogású országos bajnokság teljes eredménylistáját ITT lehet megtekinteni!

A 2023. évi U20-as női bajnokok:
50 kg: Fáth Bianka (BHSE-KIMBA)
53 kg: Matyi Vivien (ESMTK-KIMBA)
55 kg: Szenttamási Róza (Csepel TC-KIMBA)
57 kg: Terék Gerda (BHSE-KIMBA)
59 kg: Borsos Viktória (KNSI-KIMBA)
62 kg: Soliman Yasmine (PEAC-KIMBA)
65 kg: Elekes Enikő (KSC-KIMBA)
68 kg: Pók Karolina (Vasas SC)
72 kg: Osváth-Nagy Noémi (Egri VSI-KIMBA)
76 kg: Nyikos Veronika (Dunaújvárosi KSE-KIMBA)

Női csapatpontverseny:
1. BHSE 23 ponttal
2. PEAC 12 ponttal
3. Vasas SC 12 ponttal

A 2023. évi U20-as női országos bajnokság teljes eredménylistáját ITT lehet megtekinteni!

A 2023. évi U20-as kötöttfogású bajnokok:
55 kg: Tótok Péter (Vasas SC-KIMBA)
60 kg: Rafael Dániel (Soltvadkerti TE-KIMBA)
97 kg: Veress Bence (Vasas SC)
130 kg: László Koppány Simon (FTC-KIMBA)

Kötöttfogású csapatpontverseny:
1. FTC 33 pont
2. Budapesti Honvéd SE 30 pont
3. Vasas SC 29 pont

A 2023. évi U20-as kötöttfogású országos bajnokság teljes eredménylistáját ITT lehet megtekinteni!

A versenyeken közreműködő bírók: Rögler Gábor (elnök), Szántóné Csánó Zsófia (elnök), Sleisz Gabriella, Szél Dávid, Kajtán László, Lukács Imre, Major Sándor, Rein Péter, Szilágyi György, Garami Erik, Szarka Imre, Lakatos Tamás. Versenyiroda: Kajtán Olivér, Vajda Szebasztián, Fék Szabolcs, Tollár Dániel.