Zsivnovszky ezüstérmes, Gyuricza ötödik az U17-es Eb-n
2022. 06. 16., írta: Tollár Dániel, fotót készítette: UWW, cikket feltöltötte: Tollár Dániel
A szabadfogású 80 kilogrammos Zsivnovszky Péter három győztes mérkőzést követően az Európa-bajnoki címért lépett szőnyegre a bukaresti U17-es kontinensbajnokság szombati versenynapján. A szigetszentmiklósi versenyző az ukránt és a macedónt még legyőzte, a fináléban azonban már nem bírt a moldovaival, 3-1-re kikapott és ezüstérmes lett. Eközben a 110 kilogrammos Gyuricza Marcell a vigaszágon győzedelmeskedett, majd a bronzcsatában is nagyot küzdött, végül 10-8-ra kikapott és ötödikként zárt.A magyar versenyzők mérkőzései:
Selejtezők:
48 kg: Kristian Cikel (osztrák) - Majer Barnabás 10-4
- az osztrák a következő körben kikapott a bolgártól, így Majer kiesett
Nyolcaddöntők:
55 kg: Szaba Gambasidze (grúz) - Szilágyi György 4-0
65 kg: Narek Nikogoszjan (örmény) - Biblia Róbert 6-4
- az örmény a következő körben kikapott a grúztól, így Biblia kiesett
80 kg: Zsivnovszky Péter – Pavlo Vaszkovszki (ukrán) 8-0
- a románt legyőző macedón jön a negyeddöntőben
110 kg: Yusif Dursunov (azeri) - Gyuricza Marcell 9-1
Negyeddöntők:
80 kg: Zsivnovszky Péter - Shakjir Bislimi (macedón) 11-6
- a litvánt és bolgárt legyőző azeri jön a döntőbe jutásért
Elődöntők:
80 kg: Zsivnovszky Péter - Shamistan Akhundov (azeri) 13-0
- a svájcit, grúzt és törököt legyőző moldovai jön a fináléban
Vigaszági mérkőzések:
110 kg: Gyuricza Marcell - David Mio (szlovák) 10-0
Bronzmérkőzések:
110 kg: Levan Lagvilala (francia) - Gyuricza Marcell 10-8
Döntők:
80 kg: Alexandru Bors (moldovai) - Zsivnovszky Péter 3-1
A pénteki súlycsoportok programja:
(magyar idő szerint)
2022. június 17. (péntek)
10.30 – 13.30 | Selejtezők
16.00 – 16.45 | Elődöntők
2022. június 18. (szombat)
10.30 – 13.30 | Vigaszági mérkőzések
17.00 – 19.00 | Helyosztók
Online stream: https://uww.org/event/european-championships-29
A sorsolás:
48 kg (12 induló). Majer Barnabás (Csepeli BC)
A súlycsoport teljes sorsolását ITT lehet megtekinteni!
- Selejtező: Kristian Cikel (osztrák)
Az ágára sorsolt még: Mandalov (bolgár), Kurilijak (ukrán), Keterling (német), Galbouraev (francia).
55 kg (18 induló). Szilágyi György (Újpesti TE)
A súlycsoport teljes sorsolását ITT lehet megtekinteni!
- Nyolcaddöntők: Abdoullah Nakaev (francia) vagy Szaba Gambasidze (grúz)
Az ágára sorsolt még: Szilágyi (romániai), Sikora (lengyel), Rebholz (német), Sketik (ukrán), Hungerbuehle (svájci), Kosar (török).
65 kg (20 induló). Biblia Róbert (Kiskunfélegyházi BSE-KIMBA)
A súlycsoport teljes sorsolását ITT lehet megtekinteni!
- Nyolcaddöntő: Narek Nikogoszjan (örmény)
Az ágára sorsolt még: Otinasvili (grúz), Abakarov (osztrák), Karnavasz (görög), Gubbiotti (olasz), Aleksandrov (észt), Cilcici (moldovai), Velikszar (ukrán), Lizaitis (litván).
80 kg (17 induló). Zsivnovszky Péter (Sziget SC-KIMBA)
A súlycsoport teljes sorsolását ITT lehet megtekinteni!
Nyolcaddöntő: Pavlo Vaszkovszki (ukrán)
Az ágára sorsolt még: Sztamenov (bolgár), Rjabtsev (észt), Akhundov (azeri), Boicuk (litván), Bislimi (macedón), Lőrincz (romániai).
110 kg (13 induló). Gyuricza Marcell (Tököli BC-KIMBA)
A súlycsoport teljes sorsolását ITT lehet megtekinteni!
- Selejtező: Yusif Dursunov (azeri)
Az ágára sorsolt még: Lagvilava (francia), Bilusz (ukrán), Pudlowski (lengyel), Milo (szlovák).