Cikk keresés:

Szél U23-as Európa-bajnok, Szabados bronzérmes

2023. 03. 14., írta: Tollár Dániel, fotót készítette: UWW/Kadir Caliskan, cikket feltöltötte: Tollár Dániel

Fantasztikus magyar eredményekkel zárult a bukaresti U23-as Európa-bajnok női versenye. Az 57 kilogrammos Szél Anna kiváló csütörtöki formáját a pénteki döntőre is átmentette, ennek eredményeképpen elképesztő izgalmak közepette 6-6-ra legyőzte a felnőtt világ- és Európa-bajnoki ezüstérmes ukránt, és U23-as Európa-bajnok lett. Anna fináléját Szabados Noémi villámgyőzelme követte. A Fradi birkózója a 72 kilogrammosok között egy-egy győztes és vesztes mérkőzés után a bronzéremért technikai tussal múlta felül román vetélytársát, így harmadjára lett bronzérmes az U23-asok Európa-bajnokságán.

Az év első világversenyének női viadalán a kétszeres U17-es Európa-bajnok Szél Anna, valamint az U20-as Eb-ezüstérmes Szabados Noémi is magára ölthette a címeres mezt.

Anna az 57 kilogrammosok között selejtezni kényszerült, méghozzá egy fiatal német versenyzővel, aki 2022-ben az U17-es Eb-n bronzérmet szerzett ebben a súlycsoportban. A tehetséges német az orosházi birkózót is megizzasztotta, ám a győzelem egy percig sem volt veszélyben, 9-4-es pontozással jutott Szél a negyeddöntőbe.

A négy közé jutásért egyetlen percre volt szüksége ifi olimpiai bajnoki ezüstérmesünknek, hiszen a török Kayát levitte, majd orsófogásból négyszer is megpörgette, 10-0. Ekkor már a 72 kilóban szerencsét próbáló Szabados Noémi is bemutatkozott a román fővárosban.

A Fradi technikás versenyzője ezúttal taktikailag is nagyon egyben volt az U23-as vb-ezüstérmes török Batir elleni negyeddöntőben, hiszen tetemes előnyét remekül őrizte, hat perc birkózást követően végül 6-4-re diadalmaskodott.

A csütörtök délután elődöntők felemás eredményeket hoztak. Szél lendülete továbbra is kitartott, ezt a francia Sion bánta, akit 7-1-re intézett el az OSBK büszkesége. Eközben Szabadosnak sajnos nem sok babér termett a későbbi aranyérmes, így már háromszoros U23-as Európa-bajnok lengyel Cholujjal szemben, 7-0-ra alul maradt, és kénytelen volt beérni a bronzmérkőzéssel.

Másnap este a kontinensbajnokság utolsó női helyosztói során Szél Anna pályafutása egyik, ha nem a legkeményebb mérkőzését vívta az ukránok felnőtt világ- és Európa-bajnoki ezüstérmesével, Olekszandra Homoneccel szemben.

A roppant kiélezett összecsapáson kis híján öt percen át vezetett az ukrán, majd az utolsó egy percben számtalanszor is fordítottak a felek, végül a lefújást követően Anna örülhetett, aki kiváló akciókkal 6-6-ra diadalmaskodott, és ezzel U23-as Európa-bajnok lett!

Nem sokkal később ismét a magyarok ünnepelhettek, Szabados Noémi ugyanis már az első menetben lerendezte a hazai közönség előtt versenyző román Rotarut, ezzel megszerezte pályafutása harmadik U23-as Európa-bajnoki bronzérmét.